Sa oled siin

Anvelt: ühtsete standarditeta maismaapiir kujutab ohtu tervele vaba liikumise alale

26. jaanuar 2018 - 14:53

Euroopa Liidu siseministrid arutasid Sofias toimunud mitteametlikul kohtumisel vaba liikumise ala maismaapiirile ühtsete standardite kehtestamist. Elulisest vajadusest tulenev teema oli ka üks Eesti eesistumise algatusi.

Siseminister Andres Anvelti sõnul on Schengeni piirieeskirjaga kindlustatud see, et piirikontrolli tehakse igal pool ühtemoodi, kuid Schengeni maismaapiirile endale üheselt arusaadavad kvaliteedinõuded puuduvad. “Kui piir ei pea, sest kusagil riigis puudub vajalik taristu ja teisal tehnika, siis kujutab see ohtu kogu vaba liikumise alale,” rõhutas Anvelt.


“Ühtsete standardite kehtestamine on vajalik ainuüksi seepärast, et Euroopa piiriagentuuril oleks, mille alusel hinnata maismaapiiri tugevusi ja nõrkusi. Alles siis saame ühist piiri ühiselt tugevdada, kui teame, mida täpselt saavutada tahame ja mida selleks on vaja parandada,” lisas siseminister.

Lisaks piirihaldusele arutasid siseministrid põhjalikult rändeteemasid, sealhulgas Euroopa Liidu varjupaigapoliitika küsimusi. Uus eesistuja Bulgaaria jätkab tööd Eesti eesistumise ajal tehtud ettepanekutega.


Bulgaaria pealinnas Sofias 25.-26. jaanuaril toimuv Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite mitteametlik kohtumine on Bulgaaria eesistumise avaüritus.

Lisainfo: Mari Rebane, ministri nõunik, kontakt 503 7930

 

 

 

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

02.01.2019|Siseministeerium

Politsei määrab edaspidi kergemate rikkumiste eest fikseeritud mõjutustrahve

Sellest aastast jõustunud seadusmuudatused lubavad politseil paljude kergemate rikkumiste korral kasutada lühimenetlust, mis hoiab kokku politseinike aega ja vähendab ülekriminaliseeritust.

13.06.2018|Siseministeerium

Suvised suurüritused on ka taskuvaraste kogunemispaik

Taskuvarasetel on kolm meelispaika, kus tegutseda – söögikohad, suurüritused ja ühistransport. Neis kohtades kipub inimeste tähelepanu hajuma ning tihti jäetakse oma asjad järelevalveta.