Sa oled siin

Anvelt: ühtsete standarditeta maismaapiir kujutab ohtu tervele vaba liikumise alale

26. jaanuar 2018 - 14:53

Euroopa Liidu siseministrid arutasid Sofias toimunud mitteametlikul kohtumisel vaba liikumise ala maismaapiirile ühtsete standardite kehtestamist. Elulisest vajadusest tulenev teema oli ka üks Eesti eesistumise algatusi.

Siseminister Andres Anvelti sõnul on Schengeni piirieeskirjaga kindlustatud see, et piirikontrolli tehakse igal pool ühtemoodi, kuid Schengeni maismaapiirile endale üheselt arusaadavad kvaliteedinõuded puuduvad. “Kui piir ei pea, sest kusagil riigis puudub vajalik taristu ja teisal tehnika, siis kujutab see ohtu kogu vaba liikumise alale,” rõhutas Anvelt.


“Ühtsete standardite kehtestamine on vajalik ainuüksi seepärast, et Euroopa piiriagentuuril oleks, mille alusel hinnata maismaapiiri tugevusi ja nõrkusi. Alles siis saame ühist piiri ühiselt tugevdada, kui teame, mida täpselt saavutada tahame ja mida selleks on vaja parandada,” lisas siseminister.

Lisaks piirihaldusele arutasid siseministrid põhjalikult rändeteemasid, sealhulgas Euroopa Liidu varjupaigapoliitika küsimusi. Uus eesistuja Bulgaaria jätkab tööd Eesti eesistumise ajal tehtud ettepanekutega.


Bulgaaria pealinnas Sofias 25.-26. jaanuaril toimuv Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite mitteametlik kohtumine on Bulgaaria eesistumise avaüritus.

Lisainfo: Mari Rebane, ministri nõunik, kontakt 503 7930

 

 

 

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

15.02.2018|Siseministeerium

Eesti toetab plaani tõsta üleeuroopaline elanikkonnakaitse uuele tasemele

Valitsus kiitis täna heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi muutmise kohta.

Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu
06.02.2018|Siseministeerium

Siseminister teeb ettepaneku Arnold Sinisalu ametis jätkamiseks

Siseminister Andres Anvelt teeb kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalule ettepaneku oma ametis jätkata. Sinisalu on ametis alates 2013. aastast.