Sa oled siin

AS Andmevara on plaanis müüa aprilli lõpuks

24. november 2015 - 10:12

Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas käskkirja riigile kuuluva äriühingu AS Andmevara aktsiate võõrandamiseks. Sellega saab alguse Andmevara aktsiate müügiprotsess, mis on plaanis lõpule viia hiljemalt 30. aprilliks 2016.
                                                       
„Andmevara aktsiad võõrandatakse avalikul enampakkumisel, kuid enne seda, 1. jaanuariks, viiakse riigile strateegiliselt oluline rahvastikuregister Andmevarast üle siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusesse (SMIT),“ ütles siseministeeriumi varade asekantsler Riho Kuppart. “On põhjust uskuda, et leiame Andmevarale ostja – ettevõte on kasumlik, tugeva meeskonna ja hea kliendiportfelliga ning selle tegevustel on potentsiaali mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal,“ lisas ta.

Ettevõtte müügimaht on viimastel aastatel kasvanud, aastatel 2012 kuni 2014 oli müügitulu keskmiseks kasvumääraks ligi 16 protsenti aastas. Pärast müügitehingu lõpetamist jätkab AS Andmevara eraettevõttena.

Kirjaliku enampakkumise teel on kavas müüa kõik riigile kuuluvad AS Andmevara 31 956 aktsiat. Enampakkumise alghinnaks on 848 500 eurot. Andmevara ostjal on kohustus jätkata kuni 1. juulini 2018 maavalitsustele ja kohalikele omavalitsustele suunatud teenuste pakkumist.

Andmevara müüki nõustab ning müügiprotsessi korraldab finantsnõustaja Redgate Capital koostöös advokaadibürooga Tark Grunte Sutkiene. Nõustajad on alates novembri algusest tutvustanud ettevõtet võimalikele ostjatele nii Eestis kui välismaal. Kirjalik enampakkumine Andmevara aktsiate müügiks on planeeritud 2016. aasta veebruari.

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

06.07.2018|Siseministeerium

Siseministeerium andis üle eu-LISA peakorteri

Siseminister Andres Anvelt ja IT-agentuuri eu-LISA tegevdirektor Krum Grakov allkirjastasid täna lepingu, mille kohaselt  läheb Tallinnas Vesilennuki tänaval asuv hoone nende kasutusse. eu-LISA peakorteri Eestisse rajamise otsustasid 2011.

07.12.2014|Siseministeerium

Pevkur: teeme e-residentsuse digi-ID veel lihtsamaks

SISEMINISTEERIUM, 27.11.2014 - Täna sai valitsuse heakskiidu välismaalaste seadusega seotud muudatused, mis lihtsustavad järgmisest aastast välismaalastele e-residentsuse digi-ID andmist veelgi.