Sa oled siin

25 politseikadetti alustasid praktikat Ida prefektuuris

1. oktoober 2015 - 10:35

Sel nädalal alustasid 25 Sisekaitseakadeemia vastset patrullpolitseiniku eriala kadetti kutsepraktikat Ida prefektuuri jaoskondades.

Eile õhtul kadettidega Jõhvis kohtunud siseminister Hanno Pevkuri sõnul on kogu kursuse praktika alustamine ühes prefektuuris esmakordne. „Sel nädalal alustanud kadetid annavad oma esimese sisulise panuse akadeemia Ida-Viru praktikabaasi kontseptsiooni. Meil on vaja suurendada riigi nähtavust Ida-Virumaal ja loodan, et ka idavirulased märkavad tulevasi politseinikke senisest rohkem,’’ lausus minister.

„Selle praktikaga teeme natuke ka keelekümblust, kuna eesti emakeelega kadetid praktiseerivad põhiliselt venekeelse elanikkonnaga piirkondades ja vene emakeelega kadetid põhiliselt eestikeelse elanikkonnaga piirkondades,’’ rõhutas Hanno Pevkur.

Juba järgmisel aastal läbivad 124 Sisekaitseakadeemia kadetti praktika erinevates Ida prefektuuri politsei- ja piirivalveüksustes, Ida päästekeskuse struktuuriüksustes, Ida tollipunktis ja Viru vanglas.

Lisaks kadettidega kohtumisele arutas minister Jõhvis eile pagulas- ja rändeteemasid ka Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste esindajatega.