Teenistuskoerte ja koerajuhtide tunnustamine

Igapäevaselt aitavad Eestis siseturvalisust ja julgeolekut tagada üle 100 teenistuskoera.

Soovime läbi erakordsete tegude ja märkimist väärivate lugude pöörata tähelepanu, kuidas on teenistuskoerad turvalisust loonud ning kui tänuväärt tööd teevad ka nende juhid. Eriauhinna pälvivad ka nn tavakoerad silmapaistvate tegude eest.

Tunnustamist väärivaks teoks võib olla näiteks kadunud inimese leidmine, riskantse olukorra maandamine, ohtliku lõhkeaine leidmine, vara päästmine või muu turvalisust loonud tegu.

 
 

Aasta parima teenistuskoera ja koerajuhi tunnustamise statuut
 

Konkursist

Siseministeeriumi parima koera ja koerajuhi autasu on asutatud Politsei- ja Piirivalveameti ja Päästeameti teenistuskoerte ja nende juhtide ning teiste teenistuskoerte ja nende juhtide ning abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja merepäästjate koerte ja nende juhtide tunnustamiseks.

Samuti võib komisjon teha ettepaneku anda välja eriauhind. Eriauhinna võib anda silmapaistva või erakordse teo eest inimeste või vara päästmisel või turvalisuse tagamisel ka koertele, kes ei ole teenistuskoerad, ja nende omanikele.

Ettepaneku esitamine

Ettepaneku tiitlile Aasta Käpp 2018 saab esitada veebilehel: www.siseministeerium.ee/et/aasta-käpp-2018.

Autasu ettepaneku tegija võib esitada mitu kandidaati. Ettepaneku esitamise tähtaeg on 6. august 2018.

Komisjonitöö ja autasustamine

Autasu andmise ettepanekud vaatab läbi Siseministeeriumi kantsleri või tema määratud isiku moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad Siseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ja Sisekaitseakadeemia esindaja, ühiskonnas tunnustatud ja tuntud loomasõbrad ning loomadega seotud liidu, ühingu või seltsi esindajad.

Siseministeeriumi kantsleri moodustatud komisjon võib teha ettepaneku anda välja eriauhind. Eriauhinna võib anda silmapaistva või erakordse teo eest inimeste või vara päästmisel või turvalisuse tagamisel ka koertele, kes ei ole teenistuskoerad, ja nende omanikele.

Parima koera ja koerajuhi autasu antakse silmapaistva või erakordse teo eest inimeste või vara päästmisel või turvalisuse tagamisel. Parima koera autasu on medaljon ja kingitus. Parima koerajuhi autasu on tänukiri ja hinnaline kingitus.

Pidulik autasustamine on pühendatud rahvusvahelisele koertepäevale. Tänusündmus toimub 27. augustil SKA PPA kolledži teenistuskoerte koolituskeskuses Murastes.

Lisainfo konkursi ja sündmuse teemal: siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Evelina Nõmme (612 5031, evelina.nomme@siseministeerium.ee).
 

 

Teenistuskoerad loovad turvalisust üle Eesti
 

Konkursile Aasta Käpp on oodatud kandidaadid mitmetest asutustest. 

Eestis on teenistuskoerad:

  • Politsei- ja Piirivalveametil;
  • Päästeameti Demineerimiskeskusel;
  • Maksu- ja Tolliametil;
  • Kaitseväe Sõjaväepolitseil;
  • Justiitsministeeriumi vanglate osakonnal;
  • Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskusel.
Failid: 
KuupäevFailSuurusLaiendus
16.07.2018 - 05:18PDF icon parima_koera_ja_koerajuhi_autasu_statuut.pdf269.52 KBpdf
Viimati uuendatud: 25. juuli 2018