Sa oled siin

Siseminister

Siseminister Alar Laneman osaleb täna Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste nõukogu videokohtumisel, mille olulisim teema on arutelu EL-i rände- ja varjupaigapaketi eduaruande üle.

 

Siseministeeriumis toimus kolmapäeval, 9. detsembril Vabariigi Valitsuse püsiva kriisikomisjoni aasta viimane istung, mis keskendus peaasjalikult COVID-19 kriisile ja asutuste valmidusele kriisiolukordade lahendamiseks.

 

Teisipäeval, 3. novembril toimunud kohtumisel arutasid siseminister Mart Helme ja kaitseminister Jüri Luik laiapindse riigikaitse planeerimiseks ja kriisivalmiduse tagamiseks vajalikke koostöökohti ja -võimalusi.

 

Siseministeeriumis toimus 23. septembril Vabariigi Valitsuse püsiva kriisikomisjoni sügisene istung, mille käigus andsid aktuaalsetel teemadel ülevaate Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Terviseameti, Häirekeskuse ja Siseministeeriumi esindajad.

 

Siseminister Mart Helme sõnul hakkavad Euroopa Liidu liikmesriigid Euroopa Komisjoni uue rände- ja varjupaigaleppe ettepaneku kohta alles ühiseid seisukohti kujundama.

 

Siseminister Mart Helme tutvustas tänasel valitsuse istungil välismaalaste seaduse ja  sellega kaasnevalt teiste seaduste muutmise eelnõud, mille eesmärk on korrastada välismaalaste Eestis viibimise, õppimise ja töötamise reegleid.

 

Siseminister Mart Helme ja Soome siseminister Maria Ohisalo külastasid täna hommikul Naissaare lähedal toimuvat merereostustõrje õppust HELCOM Balex Delta 2020, mille käigus harjutatakse suuremahulise merereostuse likvideerimist koostöös Lääne

 

Siseminister Mart Helme ja Soome siseminister Maria Ohisalo allkirjastasid teisipäeval, 25.

 

30. juulil korraldasid Politsei- ja Piirivalveamet ning Terviseamet ühiskontrolli, mille tulemusel selgus, et 21. juulil erilennukiga Eestisse saabunud ukrainlased rikkusid 46-l korral riiki sisenemise tingimusi.

 

Tänasel valitsuskabinetiistungil lepiti kokku Siseministeeriumi poolt koalitsioonipartneritele esitletud õpirännet puudutavates välismaalaste seaduse muudatustes.

 

Lehed