Sa oled siin

Kodanikuühiskond

Siseminister Katri Raik andis täna üle kodanikupäeva aumärgid viieteistkümnele silmapaistvale inimesele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust v&otilde

 

Siseministeerium kuulutab välja kolm avalikku konkurssi üle-eestiliselt tegutsevate vabaühenduste leidmiseks, kes panustaksid järgneva kahe aasta jooksul ministeeriumi strateegiliste partneritena kodanikuühiskonna arengukavas toodud eesmärkide saavutamisesse.

 

Täna riigikogus peetud kodanikuühiskonna arutelul esitas siseminister Andres Anvelt küsimuse, et kus on kodanikuühiskonna arendamise ja reguleerimise piir. Tema sõnul ei saa ega tohi kodanikuühiskonda üle reguleerida.

 

Täna riigikogus peetaval põhiseadus-, kultuuri- ja sotsiaalkomisjoni avalikul ühisistungil kodanikuühiskonna arengust rõhutas siseminister Hanno Pevkur, et meie õigusruum peab uute ideede sündimiseks ja nende edukaks elluviimiseks olema vabakonna jaoks toe

 

Siseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 30. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.

 

Valitsus kinnitas täna kodanikuühiskonna arengukava 2015-2020 esimese tegevusaasta aruande ja arengukava rakendusplaani aastateks 2016-2019. Üks olulisi fookuseid arengukava elluviimisel on vabaühenduste rahastamise korrastamine.

 

November 26th is Citizen’s Day in Estonia. On this day we celebrate the contribution of active and enterprising individuals who aid the development of Estonian society.

 

Täna Swissotelis toimuva konverentsi „Turvaliste kogukondade Eesti“ avakõnes rõhutas siseminister Hanno Pevkur, et turvalisust ei saa luua siseministeerium, justiitsministeerium ega ükski teine riigiasutus üksi.

 

Lehed