Sa oled siin

Sisejulgeoleku tagamine

Siseminister Andres Anvelt teeb kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalule ettepaneku oma ametis jätkata. Sinisalu on ametis alates 2013. aastast.

 

Täna, 1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva, mil peetakse meeles politseinikke, päästjaid, julgeolekutöötajaid, kaitseväelasi ja kõiki neid, kes on pühendanud ennast Eesti elanike ja meie turvalisuse kaitsele.

 

Siseminister Andres Anvelt avaldas kaastunnet Hispaanias toimunud rünnakus hukkunute ja kannatanute lähedastele. Kaitsepolitsei hinnangul ei ole terrorismi oht Eestis suurenenud.

 

Siseminister Andres Anvelt arutas kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisaluga olukorda seoses eile Londoni südalinnas toime pandud terrorirünnakuga.

 

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort kohtus eile Prantsuse siseminister Bruno Le Roux’ga, kes kinnitas, et Prantsusmaa on huvitatud küberjulgeoleku vallas Eesti kogemusest õppimisest.

 

Eile õhtul Saksamaal Berliinis toimunud rünnakut kommenteerides kinnitas siseminister Andres Anvelt, et Euroopa ja Eesti siseturvalisuse ametid annavad tänaste olemasolevate jõududega endast maksimumi, et tagada meie julgeolek ja turvatunne.

 

1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeolekupäeva. Selle puhul ootame kõiki siseministeeriumisse avalikele loengutele:

 

Eile Brüsselis toimunud Euroopa Nõukogu sisejulgeoleku operatiivkoostöö komitee (COSI) koosolekul ütles siseministeeriumi julgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort, et Euroopa Liit peaks andmebaasides leiduvat elektroonilist teavet senisest omavahel oluliselt

 

Valitsus kiitis heaks siseministri ettepaneku paigutada politsei- ja piirivalveameti mereüksus ümber Miinisadama ja Hundipea sadama territooriumile.

 

Lehed