Sa oled siin

Sisejulgeoleku tagamine

1. augustist rakendub abipolitseiniku seaduse muudatus, mis loob võimalused abipolitseinikel avaliku korra kaitsmisel seista kindlamalt politseiniku kõrval ja ühist ülesannet täita. Täna on abipolitseinikke 1080 ning nende panus kogukonna kaitsesse oli 2018.

 

Euroopa Liidu siseministrid kiitsid tänasel justiits- ja siseküsimuste nõukogul heaks eelnõu, mis kohustab ettevõtteid edaspidi terroristliku sisuga materjali internetist tunni aja jooksul eemaldama (

 

Miks see määrus vajalik on?

 

Siseminister Andres Anvelt teeb kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalule ettepaneku oma ametis jätkata. Sinisalu on ametis alates 2013. aastast.

 

Täna, 1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva, mil peetakse meeles politseinikke, päästjaid, julgeolekutöötajaid, kaitseväelasi ja kõiki neid, kes on pühendanud ennast Eesti elanike ja meie turvalisuse kaitsele.

 

Siseminister Andres Anvelt avaldas kaastunnet Hispaanias toimunud rünnakus hukkunute ja kannatanute lähedastele. Kaitsepolitsei hinnangul ei ole terrorismi oht Eestis suurenenud.

 

Siseminister Andres Anvelt arutas kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisaluga olukorda seoses eile Londoni südalinnas toime pandud terrorirünnakuga.

 

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort kohtus eile Prantsuse siseminister Bruno Le Roux’ga, kes kinnitas, et Prantsusmaa on huvitatud küberjulgeoleku vallas Eesti kogemusest õppimisest.

 

Eile õhtul Saksamaal Berliinis toimunud rünnakut kommenteerides kinnitas siseminister Andres Anvelt, et Euroopa ja Eesti siseturvalisuse ametid annavad tänaste olemasolevate jõududega endast maksimumi, et tagada meie julgeolek ja turvatunne.

 

Lehed