Sa oled siin

Ränne

На сегодняшнем заседании правительства министр

 

Rahvastikuminister Riina Solman tutvustas tänasel Vabariigi Valitsuse kabinetnõupidamisel ülevaadet ja analüüsi Eestisse tagasipöördujatele ja väljaspool Eestit elavatele rahvuskaaslastele, uussisserändajatele ning teisest rahvusest püsi

 

Tänasel valitsuskabinetiistungil lepiti kokku Siseministeeriumi poolt koalitsioonipartneritele esitletud õpirännet puudutavates välismaalaste seaduse muudatustes.

 

The Riigikogu approved amendments to the Aliens Act, the Income Tax Act and the Taxation Act, the aim of which is to prevent disregard for the rules of employment in Estonia.

 

Riigikogu kiitis heaks välismaalaste seaduse, tulumaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse muudatused, mille eesmärk on tõkestada Eestis töötamise reeglite eiramist.

 

Siseminister Mart Helme sõnul on Türgist liikvele läinud rändetulv ning maailmas üha laiemalt leviv koroonaviirus ohuallikad inimeste tervisele ja julgeolekule ning vajadusel on Eesti riik valmis kehtestama ka meie sisepiiridel täiskontrolli.

 

Siseminister Mart Helme ütles täna õpirännet käsitleval pressikonverentsil, et õpirännet ei saa kujundada ainult lähtuvalt kõrgkoolide majanduslikest huvidest, vaid arvestada tuleb pikaajalisi mõjusid ühiskonnale.

 

Siseministeeriumi tellimusel viidi läbi uussisserändajate kohanemisvaldkonna rakendusuuring ja kohanemisprogrammi vahehindamine perioodil 2015-2018. Uuringut teostas Balti Uuringute Instituut koostöös teenusdisainiagentuuriga Velvet.

 

Siseministeerium on välja töötanud välismaalaste seaduse ja siseministri määruse muudatused, mis suunavad välistööjõudu kasutavaid ettevõtted vormistama välismaalase töötamise vastavalt tegelikule õigele alusele.

 

Lehed