Sa oled siin

Kriisireguleerimine

Tänases eriolukorras vastab Eesti inimeste küsimustele Häirekeskuse infotelefon 1247.

 

Siseministeerium saab 2020. aasta Vabariigi Valitsuse sihtotstarbelisest reservist Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) kriisivõimekuse tõstmiseks 890 000 eurot, et kaasata lisaressursse pikaajaliste ja ulatuslike kriiside lahendamiseks.

 

Vabariigi Valitsus toetas tänasel istungil päästeseaduse muutmise eelnõu, mille ettepanekud puudutavad peaasjalikult vabatahtliku päästjana tegutsemist ja Häirekeskuse ülesandeid kriisiinfo teenuse osutamisel.

 

На прошлой неделе много говорилось о теме готовн

 

Siseministeerium avalikustas täna käsiraamatu ja veebilehekülje www.kriis.ee, kuhu on koondatud eesti, vene ja inglise keeles juhised, kuidas toime tulla erinevate kriisiolukordadega.

 

Kriisi puhkemisel peaks iga eestimaalane olema valmis oma perekonna ja kogukonna eest hoolt kandma vähemalt seitsme päeva jooksul. Kriisiolukorras on abivajajaid tavapärasest rohkem ja riigil võibki kuluda kuni nädal aega, et kõigi abivajajateni jõuda.

 

Täna kogunenud valitsuse kriisikomisjon arutas 2017. aastal toimunud kriisireguleerimisõppuste järelmeid ning kinnitas ka 2018. aasta õppuste kava.

 

The new Emergency Act which entered into force on 1 July and the related implementing act specify the role of state authorities, local governments and private undertakings in preventing emergencies, in preparing for emergencies and in resolving emergencies.

 

Täna esitas siseminister valitsuskabinetile ülevaate elutähtsate teenuste ristsõltuvustest ning valitsusasutuste vastupanuvõimest.

 

Lehed