Sa oled siin

Avaliku korra tagamine

Министр внутренних дел Кристиан Яани выразил признание всем торговым центрам, которые, чтобы обезопасить себя и других, внесли в правила внутреннего распорядка обязанность ношения масок и соблюдения дистанции.

 

Siseminister Kristian Jaani tunnustab kõiki kaubanduskeskuseid, kelle sisekorraeeskirjadesse on enda ja teiste turvalisuse nimel viidud sisse kohustus kanda maski ja hoida distantsi.

 

Rahvastikuminister Riina Solman tutvustas täna valitsuse kabinetinõupidamisel uut kriisiaegset toetusmeedet -  perede tugilaenu.

 

Sellest aastast jõustunud seadusmuudatused lubavad politseil paljude kergemate rikkumiste korral kasutada lühimenetlust, mis hoiab kokku politseinike aega ja vähendab ülekriminaliseeritust.

 

Jaanuari algusest lisatakse relvaseadusse mitmeid relvaliike ja tulirelvaosi, millele seni reegleid kehtestatud ei olnud.

 

Taskuvarasetel on kolm meelispaika, kus tegutseda – söögikohad, suurüritused ja ühistransport. Neis kohtades kipub inimeste tähelepanu hajuma ning tihti jäetakse oma asjad järelevalveta.

 

Täna võttis riigikogu vastu relvaseaduse muudatused, mistõttu andis siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna õigusnõunik Marju Aibast

 

Alates tänasest on politseil võimalus läbi viia alkoholi ja tubakatoodete kontrolloste ning sinna kaasata vähemalt 16-aastaseid noori.

 

Siseminister Andres Anvelt tunnustas politsei kiiret reageerimist seoses täna Vabaduse platsil toimunud noarünnakuga. "Politseinikud tegutsesid sündmusel väga operatiivselt ning oht kõrvaldati kiiresti.

 

Euroopa Liit ja siseministeerium investeerivad e-politsei arendamise kolmandasse etappi ligi 1,8 miljonit eurot.

 

Lehed