Sa oled siin

28.08.2013 - Valitsuskomisjon ütles narkootikumide legaliseerimisele ei

Uimastiennetuse valitsuskomisjon arutas täna ettepanekuid, mis laekusid avalikul arutelul olnud uimastitarvitamise vähendamise programmile. Ettepaneku osas legaliseerida kõik psühhoaktiivsed ained jõudis valitsuskomisjon üksmeelselt eitavale seisukohale.

Valitsuskomisjoni juhi, siseminister Ken-Marti Vaheri hinnangul ei saa niisugust ettepanekut mitte mingil juhul toetada, sest igasugune samm mõne narkootilise aine lubamiseks oleks lühinägelik ja ohtlik otsus. „See, et narkootilised ained on ebaseaduslikud, hoiab narkoturu ja sõltuvuste leviku oluliselt kitsamana, kui see oleks uimastite legaalse staatuse puhul,“ ütles siseminister.
 
Näiteks on uuringu kohaselt amfetamiini tarvitanud 1% Eesti täiskasvanutest, aga alkoholi kui legaalset ainet tarvitab regulaarselt pigem 85% täisealistest. „Peame vältima igat sammu, mis võib tõsta riski, et inimesed, eriti noored, alustavad mõne legaliseeritud mõnuaine proovimist. Narkootikumide lubamisel on tagajärjed, mis nullivad kõik meie senised jõupingutused uimastite tarbimise vähendamiseks ja ennetamiseks,“ ütles Ken-Marti Vaher.
 
Avalikul kooskõlastusel laekus ettepanekuid kokku seitsmelt huvigrupilt või isikult, soovitusi esitati nii poliitika sõnastuse kui näiteks maakondade rolli üle uimastiennetuses. Tänasel kohtumisel arutas komisjon ettepanekuid ja hindas tagasisidet poliitikale heaks.
 
Möödunud aastal moodustatud uimastiennetuse valitsuskomisjoni juhib siseminister, sinna kuuluvad sotsiaal-, justiits- ja haridusminister, erinevate noorte ja haridusega tegelevate erialaliitude esindajad, kohalike omavalitsuste esindajad ja uimastiennetusega seotud riigiametite juhid. Komisjoni teeb valitsusele ettepanekuid uimastiennetusega seotud probleemide lahendamiseks ja seob narkomaania vähendamiseks ühte erinevad osapooled ja jõud.
 
Lisainfo: siseministeeriumi nõunik Riina Raudne, tel 525 4632.

Mihkel Loide
pressiesindaja
Siseministeerium
mihkel.loide@sisemnisteerium.ee
612 5210
5300 1777

Viimati uuendatud: 12. juuni 2014