Sa oled siin

13.02.2013 - Uimastiennetuse komisjon arutas samme narkosurmade vähendamiseks

Eile kogunesid nelja ministeeriumi ja vabaühenduste esindajad ning eksperdid, et võtta kokku viimaste aastate seis uimastiennetuses ja teha ettepanekud, kuidas lähiaastatel ennetustööd paremini korraldada.

„Uimastite pakkumise vähendamises oleme praegu keskendunud eelkõige kõige mürgisemale uimastile – fentanüülile ehk valgele hiinlasele, mis on 80% narkosurmade põhjustajaks,“ rääkis siseminister Ken-Marti Vaher. Möödunud aastal suri narkootikumide üledoosi tagajärjel Eestis 160 inimest, neist enamus pikaajalised narkosõltlased.

„Politsei võib teha kõik endast sõltuva uimastite leviku piiramiseks, aga sellest ei ole kasu ilma sõltlaste ravi ja uimastiennetuseta. Selleks on vaja erinevate asutuste tulemuslikku koostööd,“ ütles Vaher.

Siseministri juhitavasse uimastiennetuse valitsuskomisjoni kuuluvad sotsiaal-, justiits- ja haridusminister, erinevate noorte ja haridusega tegelevate erialaliitude esindajad, kohalike omavalitsuste esindajad ja uimastiennetusega seotud riigiametite juhid.

Tänasel kohtumisel vaatas komisjon tagasi narkomaania ennetuse riiklikule strateegiale 2004-2012, rääkis möödunud aasta uimastisurmadest ja tutvus lähiajal valmiva sõltuvuste vähendamise kontseptsioonidokumendiga.

Lisaks uimastisurmade arvu vähendamisele on ennetusstrateegia võtmeküsimusteks piisava sõltuvusravi ja rehabilitatsiooni tagamine, ning lapsevanemate ja koolide senisest sisulisem kaasamine esmasesse ennetusse.

Uimastiennetuse valitsuskomisjon moodustati eelmisel aastal. Komisjoni töö on narkovaldkonna eesmärkide ja prioriteetide seadmine, seniste tegevuste pidev hindamine ja valitsusele ettepanekute tegemine uimastiennetusega seotud probleemide lahendamiseks.

Lisainfo:
Karin Kase siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik karin.kase@siseministeerium.ee, 612 5228, 52 44 233

Viimati uuendatud: 12. juuni 2014