Sa oled siin

Vanemluse toetamine

Perede heaolu lapseootuse ja sünnitusjärgsel perioodil vajab nii riigi, kui ka ühiskonna teravdatud tähelepanu ja toetust. Emaks või isaks saame me pärast lapse sündi. Lapsevanem olemine annab inimesele võimaluse isiksusena areneda, lapsevanema rolli täitmine kujutab endast väljakutset õppida ja areneda terve elu jooksul ning kätkeb endas suurt vastutust.

Õnnelik ja turvaline lapsepõlv on lapse põhivajadus. Armastuse, tähelepanu ja aja pühendamine lapsele kujundab temast inimese, kes oskab täiskasvanueas jagada sama ka oma lastele. Vanematevahelise armastava, austava ja hooliva suhte kogemine aitab lapsel omandada vastavad hoiakud ka oma tulevases perekonnas.

Eesti on positiivset vanemlust toetav riik, mis pakub vajalikku tuge laste kasvatamisel ja vanemaks olemisel. Oleme teenuste arendamisel võtnud eesmärgiks parandada lisaks vanemluse toetamisele ka laste elukvaliteeti ja nende tulevikuväljavaateid.

Vanemluse toetamine Eestis toimub erinevate ministeeriumide koostööna. Siseministeeriumi rahvastikuministri vastutusalast laieneb see ka sotsiaalministeeriumile. Lisaks annab selle valdkonna uurimisse ja arendamisse omapoolse panuse Poliitkauuringute keskus PRAXIS, kellel valmis 2018. aastal sotsiaalministeeriumi tellimusel “Lapse õiguste ja vanemluse uuring 2018.” (PDF)

Loe vanemluse toetamise kohta pikemalt Rahvastikupoliitika blogist.

 

Viimati uuendatud: 21. oktoober 2020