Siseministeerium 100

Olekuteade

Submissions for this form are closed.
EST

Siseministeerium 100


13. novembril 2018 möödub siseministeeriumi asutamisest 100 aastat. Sel puhul vaatame tagasi meie kirevale ajaloole, tutvustame tänaseid tegemisi ning peame meeles neid, kellega teel turvalisema Eesti poole igapäevaselt töötame. 

Olete oodatud meie 100. aastapäevale pühendatud üritustest osa saama!

Siseministeeriumi vilistlaste päev

13. novembril kell 12.30 ootame armsaks saanud siseministeeriumi vilistlasi tagasi meie Pika, Laia ja Oleviste tänava majja, kus neid tervitavad endised osakonnakaaslased.
 

Milline on turvaline Eesti aastal 2018?

13. novembril kell 13.00-13.45 (Pikk 61, suur saal) avavad siseturvalisuse hetkeseisu siseministeeriumi ametnikud:
  • "Mis juhtub, kui turvalisusest natuke puudu peaks jääma?“.
    Korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaar räägib turvalisusest – mis see on, kes turvatunnet tekitab ja kuidas saaks turvalisust veelgi rohkem erinevates kogukondades olla.
  • „100 aasta suurim sisejulgeoleku projekt – idapiiri väljaehitamine“.
    Piirivalvepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi teeb ülevaate haldusala ühest palavamast teemast – milline saab olema Eesti idapiir aastal 2026.
  • "Rändepoliitika 21. sajandil: kuidas saada kõige paremaks elukeskkonnaks oma inimestele?“.
    Kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus arutleb selle üle, kellele ja millist rändepoliitikat me loome ja kuidas huvigruppide erinevate lähenemiste keerises tasakaalu hoida."

"Siseministeerium 100" raamatuesitlus

13. novembril kell 14.00-14.30 (Pikk 61, suur ja väike saal) toimub "Vabadussõjast droonideni: Siseministeerium 100" raamatuesitlus, kus ajaloolased Anu Raudsepp ja Lauri Kann tutvustavad oma ajaloolise uurimuse tulemusi.

Osalemiseks palume täita allolev registreerimisvorm hiljemalt 9. novembril.