Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Turvalise riigi loomine

Ülevaade Eesti siseturvalisuse
arengukava olulisematest
suundadest.

Lähemalt »

Õpetajaraamat e-Koolikotis

Ohutusaine raamatu koolitused
märts-aprill 2018 üle Eesti.

 

Vaata kutset. Registreeri »

 

Eelinfo

Siseministeeriumi 43. nädala eelinfo (22.-28.10)

Esmaspäev, 22. oktoober
• Minister Andres Anvelt tutvustab Riigikogu põhiseaduskomisjonile rahvastikuregistri seaduse muutmise seaduse eelnõud (724SE), millega muudetakse elukoha andmete kehtivuse lõppemise kuupäeva, kui inimese elukoht on rahvastikuregistris ruumi omaniku õigustatud nõudmisel märgitud linna või linnaosa või valla täpsusega.
• Siseminister tutvustab Riigikogu õiguskomisjonile perekonnaseisutoimingute seaduse, rahvastikuregistri seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seadust (723SE), mis näeb ette anda perekonnasündmuse korduv tõend (nt sünnitõend) edaspidi inimese soovi korral mitmekeelsel standardvormil.
• Päästepoliitika asekantsler Hannes Kont osaleb 22.-23. oktoobril Prantsusmaal, Valabres EL projekti Driver+ (Driving Innovation in Crisis Management for European Resilience) nõuandekomitee kohtumisel.
Teisipäev, 23. oktoober
• Minister Andres Anvelt esineb avasõnadega Euroopa rändevõrgustiku (EMN-i) konverentsil „Kuidas tõhustada tagasipöördumist ja reintegratsiooni kolmandatesse riikidesse?“

• Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb EL strateegilise sisserände-, piiride ja varjupaigakomitee (SCIFA) ning rändeküsimuste kõrgetasemelise töörühma (HLWG) ühiskohtumisel.

Arutlusele tulevad EL-i rändealase koostöö võimalused Mali ja Tuneesiaga, informatsiooni ja teavituskampaaniate läbiviimine Euroopa rändevõrgustiku raames ning Euroopa Piiri- ja Rannikuvalveameti välismõõde. Asekantslerit saadavad Mattias Varem Euroopa Liidu ja välissuhete osakonnast ning nõunikud alalises esinduse EL juures Merili Soosalu ja Märt Hiietamm.

Kolmapäev, 24. oktoober
• Siseminister Andres Anvelt ja kantsler Lauri Lugna kohtuvad uue Soome Suursaadikuga Eestis Timo Kantolaga.

• Minister Andres Anvelt osaleb Vikerraadio saates Reporteritund.

Neljapäev, 25. oktoober
• Siseminister Andres Anvelt osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
• Minister Andres Anvelt osaleb Päästeameti võimetutvustusel, kus käsitletakse demineerimise alast võimekust teoorias ning praktikas ja tutvustatakse valdkonna arendamise vajadusi.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Siit on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös, ning soovi korral saad esitada kommentaare või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuselt vastuse.