Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Turvalise riigi loomine

Ülevaade Eesti siseturvalisuse
arengukava olulisematest
suundadest.

Lähemalt »

Õpetajaraamat e-Koolikotis

Ohutusaine raamatu koolitused
märts-aprill 2018 üle Eesti.

 

Vaata kutset. Registreeri »

 

Eelinfo

Siseministeeriumi 47. nädala eelinfo (19.-25.11)

Teisipäev, 20. november
• Siseminister Andres Anvelt osaleb Rae kinnipidamiskeskuse avamistseremoonial, mis toimub kell 12-13 aadressil Linnaaru tee 5/1, Soodevahe küla, Rae vald, Harju maakond. Kohalejõudmise juhised avanevad lingil. Avamisele on oodatud ka ajakirjanikud teatades enda tulekust Olja Kivistikule, olja.kivistik@siseminiseerium.ee

• Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb siseturvalisuse arengukava arutelul, mis toimub sel korral Ida-Virumaal.

Kolmapäev, 21. november
• Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna osaleb riigireformi konverentsil ning kontseptsiooni üleandmisel, mis toimub kell 10-13 riigikogu konverentsikeskuses. Maikuus kodanikualgatusena loodud Riigireformi SA tutvustab koos riigikogu põhiseaduskomisjoniga reformipaketti, et arutleda võimaluste üle reformi elluviimiseks.

Neljapäev, 22. november
• Siseminister Andres Anvelt osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

• Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb 22.-23. novembril Brüsselis sisejulgeolekualase alalise operatiivkomitee (COSI) kohtumisel Brüsselis. Kohtumisel valmistatakse ette detsembri alguses toimuvat siseministrite kohtumist. Kohtumisel arutletakse rändega seotud teemadel nagu inimsmuugeldamise vastase võitluse tugevdamine, võitlus organiseeritud ja raske kuritegevusega, tollikoostöö siseturvalisuse tõhustamine. Samuti on laual Viini protsess ja koostalitusvõime.

Reede, 23. november
• 23. novembri hommikul toimuval COSI ning poliitika- ja julgeolekukomitee (PSC) ühiskohtumisel arutatakse Lääne-Balkani, ühise välis- ja julgeolekupoliitika (ÜJKP) tsiviiltegevuse kokkuleppe ning ÜJKP missioonide ja justiits- ja siseküsimuste asutuste vahelist koostööd. Asekantsler Raivo Küüti saadab kohtumistel Euroopa Liidu ja välissuhete osakonna nõunik Birgit Paal.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Siit on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös, ning soovi korral saad esitada kommentaare või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuselt vastuse.