Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Turvalise riigi loomine

Ülevaade Eesti siseturvalisuse
arengukava olulisematest
suundadest.

Lähemalt »

Õpetajaraamat e-Koolikotis

Ohutusaine raamatu koolitused
märts-aprill 2018 üle Eesti.

 

Vaata kutset. Registreeri »

 

Eelinfo

Siseministeeriumi 29. nädala eelinfo (16.-22.07)

Esmaspäev, 16. juuli
• Esmaspäeval kohtuvad siseminister Andres Anvelt ja majandus- ja taristuminister Kadri Simsoniga, et arutada Eesti teedel liiklusohutuse tagamist.

Ühiselt Maanteeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) esindajatega arutatakse, kuidas leida lahendusi muret tekitavale olukorrale Eesti liikluses, kus on võrreldes eelmise aastaga oluliselt kasvanud nii vigastatute ja hukkunute kui ka õnnetuste arv.
Võrreldes 2017. aastaga kasvas jaanuarist kuni maini inimkannatanuga liiklusõnnetuste arv 8%, õnnetustes vigastatute arv 10% ja hukkunute arv 45%.
Teisipäev, 17. juuli
• Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna osaleb lähetusel Suurbritannias, Londonis. Kavas on kohtumised Eesti saatkonna asejuhi Siiri Liivandiga, kes annab ülevaate viimastest poliitilistest arengutest ja meeleoludest Ühendkuningriigis. Samuti kohtub ta kohaliku The Behavioural Insights Team (BIT) esindaja Simon Rudaga, et tutvuda nende organisatsiooni tegevusega siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkonnas ja UK riigikantseleiga, kus peateemad on kriisireguleerimine ja valitsuse eriolukorra komitee (COBRA) toimimine.

Kolmapäev, 18. juuli
• Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna esineb Londonis toimuval konverentsil The First International Design in Government Conference, mille fookuses on avaliku sektori digiteenused.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Siit on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös, ning soovi korral saad esitada kommentaare või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuselt vastuse.