Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Turvalise riigi loomine

Ülevaade Eesti siseturvalisuse
arengukava olulisematest
suundadest.

Lähemalt »

Õpetajaraamat e-Koolikotis

Ohutusaine raamatu koolitused
märts-aprill 2018 üle Eesti.

 

Vaata kutset. Registreeri »

 

Eelinfo

Siseministeeriumi 39. nädala eelinfo (24.-30.09)

Esmaspäev, 24. september

• Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna osaleb Bostonis, USAs Harvard Kennedy School’is „Driving Government Performance Program“ kursusel. Kursusel osalemine on koordineeritud Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskuse kaudu ning selle eesmärk on arendada juhtimisalaseid kompetentse ning laiendada rahvusvahelist suhtevõrgustikku.

• Minister Andres Anvelt vastab riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liikmete arupärimisele seoses välismaal elavate valimisõiguslike Eesti kodanikega, kel praegu puudub valimisringkond.

Teisipäev, 25. september
• Siseminister Andres Anvelt ning Ilmo Au ja Ringo Ringvee siseministeeriumi usuasjade osakonnast osalevad kohtumisel paavst Franciscus’ega, mis toimub presidendi kantselei roosiaias ning hiljem ka Vabaduse väljakul toimuval missal.

Kolmapäev, 26. september
• Valitsuse poolt antakse riigikogule üle 2019. aasta riigieelarve seaduse eelnõu.

• Minister Andres Anvelt tutvustab riigikogule esimesel lugemisel olevat politsei- ja piirivalveseaduse muutmise seaduse eelnõud 673SE (lennuettevõtjate broneeringuinfo lennupileti ostjate ja pardale registreerijate kohta).

Neljapäev, 27. september
• Siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont, päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ja päästeameti väliskoostöö nõunik Tarmo Terep osalevad 27.-28. septembril Viinis toimuval elanikkonnakaitse mehhanismiga liitunud elanikkonnakaitse asutuste peadirektorite kohtumisel. Kohtumise võtmesõna on võrgustamine ning eesmärk on anda elanikkonnakaitse asutuste juhtidele ja Euroopa Komisjonile platvorm avatud mõttevahetuseks ning tuleviku aruteludeks.

Elanikkonnakaitse valdkonnas on austerlaste eesistumisel kaks fookust. Eelkõige keskendutakse hädaolukordade järgsele taastamisfaasi strateegiatele (disaster recovery strategies). Samuti soovitakse lõpule viia arutelu, et võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus, millega muudetakse 2013. aastal kinnitatud EL elanikkonnakaitse mehhanismi.

Lisaks käsitletakse 2018. aasta kevad-suve hädaolukordasid ning keskendutakse põhja-euroopa kuumalainele ning sellest põhjustatud sündmustele ning ühisele abiandmisele tulevikus. Kohtumise korraldab EL Nõukogu eesistuja Austria koostöös Euroopa Komisjoniga.

• Minister Andres Anvelt osaleb valitsuse istungil ja sellele järgneval kabinetinõupidamisel.
• Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt juhtimisel toimub Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) nõukogu kohtumine.

Reede, 28. september
• Minister Andres Anvelt osaleb politsei-ja piirivalvekolledži kadettide ametivande andmisel sisekaitseakadeemias Kase 61, Tallinnas.

• Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb Brüsselis toimuval COSI (sisejulgeolekualase operatiivkoostöö) komitee kohtumisel.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Siit on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös, ning soovi korral saad esitada kommentaare või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuselt vastuse.