You are here

International Co-operation

Valitsus kiitis täna heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi muutmise kohta.

 

Eesti, Läti ja Leedu siseministrid leidsid Vilniuses täna toimunud arutelul, et Schengeni ala säilib vaid tugeva välispiiriga, mille valvamisel on oluline roll Balti riikidel.

 

Eesti, Läti ja Leedu siseminister arutavad täna ja homme Vilniuses Euroopa Liidu välispiiri ning Schengeni ala olukorra üle.

 

Washingtonis toimunud Euroopa Liidu ja USA sise- ja justiitsministrite kohtumisel arutati transatlantilist koostööd võitluses terrorismi ja narkootikumidega ning puudutati ka kriminaalõigust küberruumis ja vastastikust viisavabadust.

 

Siseminister Andres Anvelt kohtumisel Washingtonis USA siseministri kohusetäitja Elaine Duke’iga arutati peamiste küsimustena kahe riigi koostööd piirihalduses ja narkovastases, eelkõige fentanüüli ja muude sünteetiliste opioidide vastases võ

 

Siseminister Andres Anvelt tunnustas kolleege Liibüast pingutuste eest rändesurvega toimetulekul, olukorras, kus Liibüa kaudu soovib jätkuvalt Euroopasse pääseda suur hulk inimesi.

 

Siseminister Andres Anvelt osales nädala lõpus kahepäevasel Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani riikide ministrite kohtumisel, kus arutati koostööd ebaseadusliku rände, radikaliseerumise, terrorismi ning organiseeritud kuritegevuse vastases võitluses.

 

Siseminister Andres Anvelt kohtus Marylandi kuberneri Boyd Rutherfordiga, et vahetada kogemusi võitluses ebaseaduslike uimastitega, eeskätt fentanüüliga, sest nii Eestis kui ka USA-s on sünteetiliste opioidide tarvitamine suur probleem.

 

Maltal toimunud Euroopa Liidu ja USA sise- ja justiitsministrite kohtumisel said omavahel kokku ka USA asesiseminister Elaine Duke ja Eesti siseminister Andres Anvelt.

 

Täna ja homme Lätis toimuval Schengeni maismaapiiri riikide ministrite kohtumisel arutatakse, kuidas kaitsta piiri rändesurve eest ning mis saab Schengeni alast tulevikus.

 

Pages